Azot Jeneratörleri

Meyvelerin Kontrollü Atmosferde Depolanması

Taze meyve yemekten daha güzeli yok. Bir zamanlar her meyve yalnız mevsiminde bulunabiliyorken, kontrollü atmosferli depolar sayesinde artık her meyveyi her mevsim bulabiliyoruz; bu da özellikle aşeren anne adaylarının eşleri için büyük bir nimet laughing

Teknolojik meyve depolama tesislerinin meyveleri nasıl taze saklayabildiğini biliyor musunuz? Bunu, depo odalarındaki atmosferi oluşturan gazların bileşimini hassas bir teknolojiyle kontrol ederek yapıyorlar. Bu süreçte oksijen, karbondioksit, sıcaklık ve nem değerlerinin hassas bir şekilde kontrol edilmesi çok önemlidir.

Oksijen oranı odaya azot enjekte etmek suretiyle kontrol edilir. Azot gazı ise azot jeneratörüyle üretilir. Meyvelerin atmosfer kontrollü depolarda saklanması kimyasal olmayan bir işlemdir; insan sağlığına zararlı kimyasal kalıntılar bırakmaz ve çevreyi kirletmez.

ÖZAK GAZ TEKNOLOJİLERİ kontrollü atmosfer depolamada kullanılmaya uygun yüksek kaliteli azot jeneratörleri üretmektedir. Ayrıca gazların bileşimini kontrol ederek istenilen atmosferi sağlayan sistemleri tasarlayıp uygulamasını da yapmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen bize başvurun.

28.09.2017